Icy Dock EZ-FIT PRO 2.5 inç x 2 Yuva 3.5 inç Çevirici Disk Kızağı
Icy Dock EZ-FIT PRO 2.5 inç x 2 Yuva 3.5 inç Çevirici Disk Kızağı
Icy Dock EZ-FIT PRO 2.5 inç x 2 Yuva 3.5 inç Çevirici Disk Kızağı
Icy Dock EZ-FIT PRO 2.5 inç x 2 Yuva 3.5 inç Çevirici Disk Kızağı

Icy Dock EZ-FIT PRO 2.5 inç x 2 Yuva 3.5 inç Çevirici Disk Kızağı (MB082SP)

Marka : Icy Dock
Fiyat : ₺334,00(KDV Dahil)
Barkod : 884826001638

Türkiye Resmi Distribütör Garantisi Altındadır

Icy Dock EZ-FIT PRO 3.5 inç Yuvayı 2 x 2.5 inç Yuvaya Çevirici Sürücü Kızağı MB082SP


Icy Dock' dan, SSD/HDD kızakları serisinin yeni üyesi EZ-Fit MB082SP. Kolay montaj ve dayanıklılık bu ürünün en önemli özellikleridir. Verileri için en iyi fiziksel korumayı, en az çaba ile kolay bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür.Bu kızak tüm 3,5 inç yuvası olan kasalar ile tam uyumludur.

MB082SP, mat siyah renkte tamamen metal dayanıklı bir MB082SP kasaya sahiptir bu sayede hassas SSD ve HDD sürücüleri güvenle korur. Pek çok sistem kasası ile uyumludur. 3,5 inç sürücüler ile aynı boyutlardadır ve her iki yanında bulunan vida yuvaları 3,5 inç sürücüler ile birebir aynıdır. Vida ya da benzeri alet kullanmadan sürücü takılabilmesi, kullanımı son derece kolay hale getirmektedir. Sürücüler kızağa takıldıktan sonra kızak tıpkı 3,5 inç sürücüler gibi kasaya sabitlenir.

Kasaya sabitlenen kızak içerisindeki sürücüler Ez-Lock mekanizması sayesinde kolaylıkla yenisi ile değiştirilebilir ya da çıkarılıp takılabilir. EZ-Lock fotoğraf makineleri pil yuvalarında kullanılan mekanizmaya benzer. EZ-Lock sadece sürücünün ilk kez takılması esnasında değil değişim ya da ikinci bir sürücü takma işlemlerinde de büyük kolaylık sağlamaktadır. Başka kızaklarda olduğu gibi sürücüleri takmak için birçok vida kullanılması gerekmez. EZ-Lock mekanizması ile düğmeye basılır ve sürücü dışarı çıkarılır. Değişim yada çıkartma işlemi kolayca halledilmiş olur. RAID kullanılan sistemler için de mükemmel bir çözümdür. Özellikle HDD sürücüler de karşılaşılan titreşim sorununu çözmek için de MB082SP üzerindeki her bir yuva benzersiz bir titreşim önleme mekanizmasına sahiptir.


EZ-FIT MB082SP Kullanımı:

Sistem üreticileri için de sürücülerin bir çok vida kullanılarak kasaya sabitlenmesi büyük zaman ve emek kaybına neden olmaktadır. MB082Sp vidasız montaj yapısı sayesinde üretim bandında montaj süresinin kısaltımasını sağlar. Sistem üreticileri, oyuncular, kendin yap meraklısı kullanıcılar MB082SP ürününden büyük fayda sağlayacaktır. Sağlam ve dayanıklı metal kasası ve kolay sürücü montajı özellikleri sürücü takma ve çıkarma işlemini çocuk oyuncağı haline getirmektedir.


Ürün Kodu: MB082SP

EZ-Lock Kilit Mekanizması sayesinde sürücüler alet kullanmadan takılıp kullanılabilir
Yüksek kaliteli metal malzeme yapısı sayesinde yüksek dayanım
3.5 inç sürücü yuvasında 2 adet 2.5 inç sürücü kullanılmasını sağlar
9.5 mm yüksekliğe kadar SSD ya da HDD sürücüler ile uyumlu
Güvenilirliği arttıran titreşim önleyici tasarım
Evrensel vida ve montaj yuvaları tasarımı sayesinde sistemler ile tam uyumlu

Uyumlu Sürücüler: 
2.5″ IDE HDD Sabit Disk Sürücü
2.5” SATA HDD Sabit Disk Sürücü
2.5” SATA SSD Katı Hal Sürücü 
2.5” IDE SSD Katı Hal Sürücü
9.5mm kalınlığa kadar sürücüler ile uyumlu